Potrawy i smakołyki


Na grillu można położyć niemal wszystko - od wszystkim znanych kiełbasek, która są bądź co bądź mało wykwintne, przez różnego rodzaju mięsa, kurze udka po szaszłyki z różnych mięs, warzyw oraz owoce. Bardzo często na grillu lądują ziemniaki. Należy pamiętać, że po umyciu należy je posmarować oliwą i zawinąć w folię aluminiową do grilla. Jeśli zależy nam, aby potrawy z mięs były wyjątkowo smaczne, należy je wcześniej zanurzyć na kilka godzin w marynacie z przypraw oraz w oleju.

Przy grillowaniu kiełbasek warto je ponacinać poprzecznie, aby gotujący się tłuszcz miał którędy wypływać. Kaszanka, kolejna prosta potrawa, nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Tak przygotowane potrawy kładziemy bezpośrednio nad żarzącymi się węglami. Potrawy o delikatniejszej budowie, jak na przykład udka z kurczaka, warto położyć na aluminiowej tacy, aby skórka się nie rozpadła ani nie zwęgliła zanim potrawa będzie gotowa.

Pamiętajmy, że po położeniu potraw na grillu nie należy ich dodatkowo doprawiać, gdyż wszelkie zioła i przyprawy szybko się spalą i będą miały gorzki smak. Natomiast świetnym dodatkiem do potraw z grilla są wszelkiego rodzaju sosy, które nawet prostej potrawie mogą nadać niepowtarzalny smak. Do potraw grillowych świetnym dodatkiem mogą być różnego rodzaju sałatki. Nie dość, że dodadzą one potrawie świeżego smaku, to pomogą w trawieniu tych dość ciężkich pyszności.

Nie wolno naturalnie zapominać o dobrze schłodzonych napojach: wodzie mineralnej, napojach gazowanych, sokach i oczywiście piwie.